Konut Güneş Enerji Sistemleri

Konut Tipi Güneş Enerjisi Sistemlerinde 3 farklı tip vardır;

On-grid(Şebeke Bağlantılı) Sistem: Güneş panellerinden üretilen enerji şebekeye gönderilirken üretim yapılmayan zamanlarda veya tüketimin üretimden daha fazla olduğu zamanlarda şebekeden elektrik çekilmesini sağlayan sistemlerdir. Ülkemizde 11/08/2022 tarih ve 31920 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmeliğe göre kısaca; konutlarda üretilen elektriğin fazlası şebeke tarafından satın alınmaktadır.

Off-grid (Şebeke Bağlantısız - Akülü) Sistem: Şebeke ile bağlantı olmaksızın, güneş panellerinden üretilen enerjinin akülerde biriktirilmesi ve üretimin olmadığı zamanlarda ihtiyaç olan enerjinin akülerden sağlanmasını sağlayan sistemlerdir. Amortisman süresinin uzunluğu ve gelecekteki bakım ve sistem gereksinimleri önemli faktörlerdir.

Hybrid (Şebeke Bağlantılı - Akülü) Sistem: Hem Şebekeye bağlı hem de akülü sistemlerdir. Güneş panellerinden üretilen enerji öncelikle aküleri doldurur ve fazla enerji şebekeye gönderilir. İlk yatırım maliyetinin yüksekliği dezavantaj olsa da şebekeden bağımsız olmasının avantajı göz ardı edilmemelidir.

    
 

Sizin ihtiyaçlarınızı, tercihlerinizi ve evinizin detaylarını anladıktan sonra, deneyimli tasarım ekibimiz size özel bir güneş enerjisi çözümü oluşturacaktır.

WhatsApp
Yardıma mı ihtiyacınız var ?
Aşağıdaki temsilcilerimizden birine tıklayın
Pia Enerji
Pia Enerji
Çevrimiçi